Polski Bazalt – Włókna i Materiały kompozytowe

KOMPOZYTY WŁÓKNA BAZALTOWEGO

Dzięki uzyskaniu wysokiej jakości włókna oraz stałości w jego właściwościach możliwe stało się tworzenie kompozytów opartych na włóknie bazaltowym, które mają stałe, bardzo obiecujące parametry. W toku prac rozwojowych uzyskaliśmy wiele różnych kompozytów, przy wykorzystaniu różnych żywic, materiałów (włókno bazaltowe oraz włókna hybrydowe z bazaltem) oraz nano dodatków. Prowadzimy ciągłe badania nad naszymi kompozytami i ich zastosowaniami. Rynek kompozytów jest bardzo dynamiczny, więc my również odpowiadamy na najnowsze potrzeby rynku pracując nad kompozytami zarówno do rzeczy codziennego użytku jak i do zadań specjalnych.

Jakie jest zastosowanie kompozytów opartych na włóknie bazaltowym?

-kadłuby łodzi (wysoka wytrzymałość mechaniczna przy jednoczesnej niskiej wadze)

-jako materiał balistyczny (odpowiednio przygotowany kompozyt ma doskonałe właściwości kuloodporne przy stosunkowo niskiej masie i niewielkiej grubości)

-jako izolator (ekrany termiczne wykonane z kompozytów włókna bazaltowego dają obiecujące wyniki jako izolacje w środowiskach wysokotemperaturowych)

Dzięki zastosowaniu odpowiednich nano dodatków jesteśmy w stanie opracować kompozyt dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb!